Ментальне здоров’я - фундамент повноцінного розвитку дитини
Ментальне здоров’я – це емоційний, психологічний, соціальний добробут, який впливає на те, як дитина мислить, відчуває, поводиться. Це важливий момент повноцінного розвитку та основи для побудови здорових взаємовідносин та адаптації для життя в майбутньому. 08 квітня 2025 року в рамках засідання професійної спільноти вихователів середнього та старшого віку закладів дошкільної освіти на базі Новодністровського ЗДО «Ромашка» відбувся міський семінар-практикум на тему «Ментальне здоров’я дошкільників – запорука їх емоційного спокою» (керівник ПС Петрюк Л.Ю.)
В своїй презентації «Ментальне здоров’я як складова повноцінного розвитку дітей дошкільного віку: реалії і виклики сьогодення» консультант Центру Іванова Т.М. розкрила основні поняття ментального здоров’я, його важливість для повноцінного розвитку дитини, звернула увагу педагогів на своєчасне виявлення ознак, які вказують на проблеми з ментальним здоров’ям дитини, дала рекомендації щодо його підтримки та пояснила коли необхідно звертатися за професійною допомогою. Педагоги отримали пам’ятки з переліком ресурсів та служб підтримки ментального здоров’я в Україні.
Дітям важко давати раду емоціям та накопиченій агресії – вони тільки вчаться розуміти та опановувати свої переживання. Дорослі можуть і мають допомогти малечі – навчити виходити з цього стану у недеструктивний спосіб, безпечний як для самої дитини, так і для світу навколо. Добіркою ігор, спрямованих на вгамування дитячої агресії, вправами для зняття напруги та подолання страху, які чудово підходять як для дітей, так і для дорослих, поділилася Петрюк Л.Ю. в презентації, співзвучній з темою семінару-практикуму - «Захист ментального здоров’я під час війни».
У практикумі «Психологічні методи і техніки щодо управління емоціями», який провела Полякова І.В., вихователі в ігровій формі намагалися відтворювати запропоновані їм завдання, виконуючи вправи на визначення емоційних станів, знайомилися з іноваційними техніками щодо управління ними.
Анкетування щодо визначення рівня готовності педагогів дошкільної освіти до роботи зі зміцнення ментального здоров'я учасників освітнього процесу розкрило потенціал кожного вихователя та намітило орієнтири на майбутнє.
За круглим столом(спікер Іванова Т.М.) було обговорено питання батьківської просвіти щодо зміцнення ментального здоров’ я дітей, розглянуто результати підвищення кваліфікації членів професійної спільноти, окреслено завдання на наступний навчальний рік