A A A K K K
людям з порушенням зору
Комунальна установа
"Міський центр професійного розвитку
педагогічних працівників"
Новодністровської міської ради

Розмовний клуб "З Україною в серці"

Мова -краса спілкування...

       Учитель української мови та літератури Буковинського ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою Гуцул Людмила Миколаївна провела  заняття  на тему: «Транспорт». Усі присутні поринули у мандрівку  на транспортних засобах, які є в Україні. Вчитель  уміло поєднала цікаві факти, правильні слововживання, наголоси  та написання слів.  Під час розмови про повітряний транспорт повторили числівники на позначення часу. Завершилося заняття дидактичною вправою «Виправи  помилку». Усі охочі мали змогу застосувати на практиці засвоєні знання. Наостанок, Людмила Миколаївна процитувала рядки Пантова Федора і закликала дорожити рідною мовою:

13:36 04.08.2022

Наша мова-це саме життя....

      Для учасників  розмовного клубу «З Україною в серці» вчителем української мови та літератури Дриган Майєю Миколаївною, учителем  вищої категорії, старшим учителем  було проведено філологічний марафон «Люби , вивчай рідну мову» у форматі «Ігри патріотів». Знавці мови розподілилися на дві команди: «Українознавці» та «Мовознавці». Змагання розпочалося із батлу наголосів «Вимовляй, правильно наголошуючи». Цікаво було спостерігати , як вмотивовані учасники вимовляли, повторювали та запам’ятовували слова з правильними наголосами.                                                                                 Досить захоплюючою роботою виявилося редагування речень. Кожен з присутніх міг уявити себе редактором улюбленого журналу та повправлятися із виправленням помилок, користуючись спойлерами: «неправильно», «правильно».                                                                                                                      Швидко впоралися команди із мовним квестом «Відшукай помилку». Із уважністю та зосередженістю збирали букет ромашок із потрібними пелюстками, у яких немає помилок при написанні  м'якого знака.           Прослухавши прокоментовану презентацію «Державні та релігійні свята в Україні», члени команд «Українознавці» та «Мовознавці» обговорювали написання великої літери у власних назвах. Підсумовуючи опрацьовану тему, учасники долучилися до тесту-марафону «Свята нашої держави» під гаслом «У світі є одна країна, яку люблю, -  це Україна».  

13:50 28.07.2022

Формули ввічливості у системі мовного етикету.

       21 та 23 червня вчитель Буковинського ліцею –інтернату Довбенко Олена  Костянтинівна провела  заняття на теми "Знайомство. Як тебе звати?" та "Привітання. Звертання. Етикетні формули". Матеріалом спільної роботи учасників клубу були відмінності між українською і російською мовами:  переклад/транслітерація імен, знайомство з сім'єю, самопрезентація, форма кличного відмінка (як особливість нашої мови), формули етикету. Під час занять учасники мали змогу ознайомитися з нормами української мови, попрактикувати застосування цих норм у вільному спілкуванні одне з одним, а також потренуватися вимовляти колоритні слова. Крім того, кожному випала нагода  доторкнутися до української поезії та пісні, що додало атмосфері зустрічі невимушеності та теплоти.

14:33 23.06.2022

Незабутні години спілкування….

    Заняття  «Алфавіт. Відмінності звуків» та  «Вимова голосних і приголосних звуків»  у розмовному клубі «З Україною у серці»   провела вчитель української мови та літератури, спеціаліст вищої категорії, вчитель-методист Процюк Ольга Василівна. Натхненні позитивним зарядом учителя, всі учасники з великим задоволенням поринули у чарівний світ українського слова. Атмосфера доброзичливості  і  теплоти , яка панувала на заняттях, стерла всі вікові, територіальні й мовні кордони. Крім  фонетичних норм, по-дитячому щиро звучали скоромовки.  Щем у душі  і сльози на очах викликали  в слухачів патріотичні вірші, які були використані у ході заняття. А чарівні українські пісні додавали оптимізму і кликали до єднання.

13:11 16.06.2022

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень